Отборът на Шефилд Юнайтед постигна изключително ценна победа с 1:0

...

Мъките на Арсенал навън продължават и след провал срещу Шефилд

Отборът на Шефилд Юнайтед реализира извънредно скъпа победа с 1:0 при семейството на Арсенал в финален мач от 9-тия кръг на Висшата лига. Единственото попадение в срещата беше дело на нападателя на домакините Лис Мусе в 30-та минута.

Първото полувреме на срещата не предложи на феновете по трибуните прекалено много забавни обстановки. Ударите не бяха доста и към двете порти.

В 21-та минута се стигна и до първия сериозен късмет в дуела. След чудесна многоходова офанзива, стартирана от Никола Пепе, топката стигна до краката на Сеад Колашинац, който центрира остро, само че Пепе не съумя да уцели топката, която мина под крайници му.

Само 9 минути по-късно „ артилеристите “ бяха осъдени за този собствен огромен пропуск. След центриране от ъглов удар на Оливър Норууд Джак О Конъл завоюва единоборството на далечната греда, с цел да може Лис Мусе да вкара топката от броени метри пред вратата на Бернд Лено.

Буквално в последната минута на първата част пристигна и първият прецизен изстрел във вратата на домакините. Гранит Джака откри пространство на към 30 метра от вратата и реши да опитва рефлексите на Дийн Хендерсън, който направи чудесно избавяне в скобата.

В 60-та минута Шефилд получи още една не неприятна опция. След хубаво разиграване към наказателното поле на „ топчиите “ Дейвид Макголдрик насочи мощен шут, който попадна във външната част на мрежата на вратата на Арсенал.

До края на срещата двата тима имаха по още няколко половинчати благоприятни условия. Първо Джон Флек тества реакциите на Лено от към 25 метра, само че немският пазач решително избави.

В 74-та минута Никола Пепе се освободи на границата на наказателното поле, само че мощния му удар профуча на сантиметри около гредата на Дийн Хендерсън.

Последният късмет в 89-та минута падна в краката на Калъм Чеймбърс. Бекът получи топката отдясно на вратата, само че ударът му от дребен ъгъл беше избит в корнер.

По този метод Шефилд Юнайтед излезе на 9-та позиция с актив от 12 точки. Арсенал, от своя страна, остана 5-ти, с 15 точки, на 2 зад третия Лестър.