Отборът на Шалке 04 загуби с 0:4 при гостуването си

...

Шалке завърши срамно един безобразен сезон

Отборът на Шалке 04 загуби с 0:4 при гостуването си на Фрайбург в среща от последния кръг в Бундеслигата. Тимът на Дейвид Вернер записва 16-и следващ турнирен мач без победа, което е съвсем цялостен полусезон. “Кралскосините” приключват на 12-а позиция с умопомрачителна голова разлика 38:58. В 20-ата минута домакините построиха страхотна скоростна офанзива за разкриване на резултата. Лукас Хьофлер и Кристиан Гюнтер направиха зрелищно двойно подаване по въздуха, последва ниска топка към границата на наказателното поле и безмилостен удар на Джан-Лука Валдшмит в близкия ъгъл. В 38-ата последва второ попадение след заучено състояние. Гюнтер извърши по земя директен свободен удар към дъгата, където Жонатан Шмид стреля, топката мина сред куп футболисти, вратарят не я видя и тя се търкулна в мрежата. След едвам 20 секунди от началото на второто полувреме домакините нанизаха трети гол. Винченцо Грифо изведе отвесно Лукас Хьолер, който изпревари пазача си и чукна около вратаря - 3:0. В 57-ата Доминик Хайнц подаде с глава към устремения Валдшмит, който насочи по диагонала и означи благодарение на гредата за 4:0. СТАТИСТИКА ОТ МАЧА КЛАСИРАНЕ Бундеслига 34 кръг, събота 27 юни  Фрайбург 4:0краен резулат  Шалке 04