Отборът на Шалке 04 стартира ударно 2020 година, след като

...

Шалке 04 стартира годината с победа

Отборът на Шалке 04 започва стремително 2020 година, откакто победи с 2:0 вкъщи Борусия (Мьонхенгладбах) в първия дуел от 18-ия кръг на Бундеслигата. С триумфа тимът от Гелзенкирхен се изкачи на четвъртата позиция във краткотрайното класиране с 33 точки, до момента в който противникът им остана втори с 35. На върха с 37 точки и мач по-малко е Република България Лайпциг. Байерн (Мюнхен) е трети с 33 точки.

Домакините имаха самодейността още през първата част на " Фелтинс Арена ", само че вратарят на Борусия Ян Зомер направи няколко положителни спасявания. Все отново след почивката Шалке 04 реализира своето. Суат Сердар откри в 48-ата минута след асистенция на новото попълнение Михаел Грегорич, който беше притеглен от Аугсбург. Само 10 минути по-късно и самият Грегорич се разписа във вратата на Борусия и направи дебюта си желан. Той беше изведен самичък против вратаря отдясно на офанзивата след подаване от Роман и не сгреши.
Бундеслига 18 кръг, петък 17 януари  Шалке 04 2:0краен резулат  Борусия Мьонхенгладбах