Отборът на Шалке 04 прескочи сравнително лесно първия кръг в

...

Шалке 04 прескочи лесно първия кръг за Купата на Германия

Отборът на Шалке 04 прескочи относително елементарно първия кръг в шампионата за Купата на Германия. “Кралскосините” завоюваха с 2:0 гостуването си на аматьорския Швайнфурт и се класираха за идната фаза. Гостите от Гелзенкирхем бяха очевидно по-добрия тим и сътвориха повече голови положения от своя противник, като можеха да завоюват и по-убедително.

Резултатът в мача бе открит в 23-ата минута. Тогава Амине Харит бе спънат в наказателното поле от Месингшлагер и съдията уточни бялата точка, а Набил Бенталеб осъществя наказателния удар за 0:1.

В 75-ата минута гостите удвоиха преднината си. При едно центриране от корнер Матия Настасич стреля с глава, кълбото рикошира в бранител на Швайнфурт и изненада вратаря, с цел да се озове за повторно зад голлинията за 0:2.

В другите мачове от петъчната вечер Веен отстрани Санкт Паули с 3:2 след продължения, а Дармщад измъкна най-малък триумф с 1:0 над Магдебург и също се класира за втория кръг на шампионата.