Отборът на Шалке 04 изоставаше с 0:2 срещу Херта (Берлин),

...

Шалке 04 обърна Херта след продължения

Отборът на Шалке 04 изоставаше с 0:2 против Херта (Берлин), само че реализира цялостен поврат до 3:2 след продължения и се класира за 1/4-финалите в шампионата за Купата на Германия.
Резултатът на " Фелтинс Арена " беше открит от Паскал Кьопке на празна врата в 12-ата минута след подаване на Мариуш Волф. В 39-ата минута привлеченият от Милан нападател Кшищоф Пьонтек смълча трибуните, откакто удвои задатъка на гостите.  Вердер изхвърли Борусия (Дортмунд) за Купата, Холанд с нов голОпитите на Шалке да се върне в мача се увенчаха с триумф едвам четвърт час преди края на постоянното време. Тогава Даниел Калигури получи топката в наказателното поле и съумя да я прати в долния десен ъгъл на вратата, като виновност за попадението носи и стража на Херта Руне Ярстайн. Шест минути по-късно Калигури влезе в ролята на помощник на Амин Харит, който направи 2:2 и прати мача в продължения. В тях Херта остана с човек по-малко, откакто в 100-ата минута бранителят Джордан Торунарига получи втори жълт картон и беше изпъден. С човек повече Шалке стигна до надвит гол посредством резервата Бенито Раман, който приключи чудесна солова акция със страховит удар от наказателното поле.