Отборът на Севиля стартира новия сезон в испанската Ла Лига

...

Неочакван старт в Ла Лига: Осасуна изненада неприятно амбицирания Севиля

Отборът на Севиля започва новия сезон в испанската Ла Лига с изненадваща загуба. „ Андалусийци “ отстъпиха с 1:2 при гостуването си на Осасуна в първия са новата акция мач в Испания и за първи път от 9 години започват с проваляне.

Севилци позволиха сериозен брой неточности в отбрана, което е с оглед продадените Жулк Кунде и Диего Карлос.

Иначе Чими Авила откри за домакините още в деветата минута, само че единствено две по-късно Рафа Мир възвърне равенството след асистенция на Папу Гомес.

Този резултат се резервира до 74-ата минута, когато Аймар Ороз беше прецизен от дузпа, с което даде нова преднина на „ памплонци “ и оформи крайния резултат. Тя беше отсъдена за нарушаване точно на Гомес против Йон Монкайола.

По този метод Осасуна започва с три точки новия сезон и в идващия кръг още веднъж семейства, този път на Кадис. Севиля пък ще би трябвало да се отърси от провалянето с домакинство на Реал Валядолид.