Отборът на Севиля се промъкна между капките в 1/16-финалите за

...

Познат герой за Севиля прати тима на 1/8-финал за Купата на Краля

Отборът на Севиля се промъкна сред капките в 1/16-финалите за „ Копа дел Рей “, надигравайки с минималното 1:0 непретенциозния отбор на Вилановензе. Единственото попадение в срещата осъществя голмайстора на отбора и представящ се ослепително досега през сезона Андре Силва, който играе чартърен в Севиля от тима на Милан.

Apuró demasiado pero ya está en octavos.

Consulta la crónica del encuentro https://t.co/0QqNInluq5#vamosmisevilla #LuchaPorLoQueAmas #CopaDelRey pic.twitter.com/pkT5ZZEyas
— Sevilla Fútbol Club (@SevillaFC) 5 декември 2018 година
Португалецът бе прецизен от точката за дузпа в 49-ата минута. Първата среща сред двата отбора приключи при нулево тъждество и с общ резултат 1:0 Севиля продължава в идната фаза на шампионата. Въпреки минималната победа тимът на Севиля имаше цялостното превъзходство на терена и владееше по-продължително топката. След няколко положителни благоприятни условия за гол до подобен се стигна в 49-ата минута. Негов изпълнител бе Андре Силва, който извърши безупречно 11-метров углавен удар.

FINAL #SevillaFCVillanovense | Un gol de André Silva, el único de toda la eliminatoria, da el pase a los octavos de final al Sevilla ante el Villanovense https://t.co/TS4uwmqUdv #CopaDelRey pic.twitter.com/RN315YcfKL
— MARCA (@marca) 5 декември 2018 година
Така с общ резултат 1:0 от двата мача Севиля продължава напред и чака идващия си съперник за Купата на Краля.
Севиля - Вилановензе 1:0 1:0 Силва (49 д)