Отборът на Севиля се промъкна до 1/8-финалите на Лига Европа

...

Севиля беше на ръба на отпадането след куп пропуски

Отборът на Севиля се промъкна до 1/8-финалите на Лига Европа след нулево реми против Клуж в Андалусия. Първият мач в Румъния беше приключил 1:1. Гостите вкараха топката в мрежата в 87-ата минута, само че след видеоповторение голът беше анулиран. Домакините имаха преимущество през първото полувреме и изпуснаха някои положителни благоприятни условия. Серхио Регилон беше покрай попадение от въздуха при една обстановка, а при друга Люк де Йинг несъзнателно блокира удар към вратата. Винисиус пък беше покрай автогол след рисково центриране на Лукас Окампос. В края на полувремето румънците заиграха по-добре и имаха късмет посредством удар на Боли, който облиза гредата. След почивката отборът на Юлен Лопетеги продължи да пропуща състояние след състояние. В 71-вата Фернандо стреля доста покрай гредата. Испанците насочиха повече от дузина удари, само че малко от тях бяха в границите на вратата. В 87-ата Паун “попари” публиката на “Рамон Санчес Писхуан”, вкарвайки топката в мрежата. Домакините си отдъхнаха, откакто попадението беше анулирано след интервенция на ВАР поради игра с ръка на Траоре секунди по-рано. СТАТИСТИКА ОТ МАЧА Лига Европа 1/16 кръг, четвъртък 27 февруари  Севиля 0:0краен резулат  ЧФР Клуж