Отборът на Севиля се наложи категорично с 3:0 при гостуването

...

Севиля с победа №1000, Еспаньол мисли за дербито с Барселона

Отборът на Севиля се наложи изрично с 3:0 при гостуването си на Еспаньол в мач от 20-ия кръг на Примера, игран пред 19 607 фенове в Барселона. Франко Васкес (15), Пабло Сарабия (34) и Луис Муриел (90) донесоха първи три точки на андалусците в Ла Лига след пет безуспешни срещи. Тази победа беше записана като номер 1000 за Севиля в историята на испанското състезание. Само преди три дни пък момчетата на Кике Санчес Флорес надделяха Барселона за Купата на краля и през днешния ден бяха очевидно разконцентрирани.

Каталунският отбор пропусна да излезе напред в резултата в 14-ата минута. Жерард Морено не беше прецизен от едвам метър от голлинията, засичайки топката след центриране на Дидак Вила. Минута по-късно гостите от “Рамон Санчес Писхуан” осъществиха. Хоакин Корея сподели техника в наказателното поле, топката стигна до Франко Васкес, който направи 0:1. В 22-ата след удар на Луис Муриел кълбото облиза гредата. В 34-ата Пабло Сарабия удвои, откакто означи популярен гол, минавайки през куп и пращайки топката неспасяемо - 0:2.

В 51-ата минута Лео Баптищао шутира в навън пред празната врата. Постепенно “папагалчетата” се обезкуражиха и офанзивите им не бяха толкоз остри. В 90-ата Луис Муриел мина като на церемониал в наказателното поле и прати топката ниск долу в близкия ъгъл за 0:3.

В лагера на Еспаньол са отправили мисли към реванша за Ла Копа с Барселона идния четвъртък. Севиля също има тежък конфликт през седмицата - двубой с Атлетико Мадрид. Примера дивисион 20 кръг, събота 20 януари  Еспаньол 0:3краен резулат  Севиля