Отборът на Севиля надви трудно с 2:1 гостуващия Еспаньол в

...

Севиля се вклини между Барса и Атлетико след страхотен обрат

Отборът на Севиля надделя мъчно с 2:1 гостуващия Еспаньол в мач от 12-ия кръг на испанското състезание. При победа гостите щяха да се изравнят с водача Барселона. Успехът на “бяло-червените” приближи севилци на точка от Барса. Борха Иглесиас вкара за “лос перикитос” в 38-ата минута, само че голове на Габриел Меркадо (70) и Висам Бен Йедер (89) зарадваха публиката на “Рамон Санчес Писхуан”.
В десетата минута домакините удариха греда. Марио Ермосо изпусна Куинси Промес, който стреля с глава, заби топката в земята, след което кълбото откри напречната греда. В 15-ата Пабло Сарабия шутира прекомерно високо, залагайки на силата. В 19-ата и гостите загатнаха за опциите си в офанзива: Естебан Гранеро стреля над гредата. В 24-ата Диего Лопес се намеси великолепно след доста рисков удар на Андре Силва. В 30-ата и 33-ата Силва и Сарабия направиха нови пропуски за южняците. В 38-ата гостите от Барселона откриха резултата. Серхио Гарсия нахлу по левия фланг, центрира ниско в дребното наказателно поле, където Борха Иглесиас изпревари защитник и означи - 0:1. Момчетата на Пабло Мачин реагираха с още положения пред вратата на Лопес. В 42-ата стражът мазета след шут към близкия ъгъл на Хесус Навас. В 45-ата испанският вратар се оправи и с композиция сред Сарабия и Андре Силва. В 50-ата Томаш Вацлик избави след шут на Гранеро. В 59-ата вратарят на домакините още веднъж се намеси при осъществяване на Иглесиас. В 70-ата севилци изравниха след корнер, а Габриел Меркадо се възползва от меле и означи от близко - 1:1. В 85-ата Вацлик още веднъж изпъкна със избавяне при контра на “папагалчетата”, приключена от Серхио Гарсия. В 88-ата домакините удариха втора греда след застрашителен удар на Висам Бен Йедер. Минута по-късно Бен Йедер направи цялостен поврат, възползвайки се от хубаво извеждащо подаване на Евер Банега. Банега пусна към нападателя, който преодоля технично Диего Лопес за крайното 2:1. Примера дивисион 12 кръг, неделя 11 ноември  Севиля 2:1краен резулат  Еспаньол