Отборът на Севиля изскочи на челната позиция в Ла Лига

...

Севиля измести Атлетико от първото място

Отборът на Севиля изскочи на челната позиция в Ла Лига след домакинска победа с 2:1 над Селта. " Рамон Санчес Писхуан " видя сложен триумф след голове на Пабло Сарабия (39) и Висам Бен Йедер (63). В 85-ата Софиан Буфал означи почетно за гостите, които играха с човек по-малко в последния половин час. Андалусците избутаха Атлетико Мадрид от първото място и в случай че Барселона не победи Валенсия, точно севилци ще завършат кръга на върха. Първото полувреме беше изравнено, само че домакините взеха голово преимущество. В 13-ата минута вратарят на “бяло-червените” Томаш Вацлик избави при доста добра опция пред Пионе Систо. Минута по-късно Франко Васкес шутира над гредата. В 18-ата Густаво Кабрал стреля прекомерно високо след безредие в наказателното поле на андалуския отбор. В 39-ата момчетата на Пабло Мачин откриха резултата. Неостаряващият Хесус Навас центрира отдясно и Пабло Сарабия означи прелестен гол с глава - 1:0. В 47-ата чешкият вратар на севилци още веднъж се оправи - този път след удар на Яго Аспас. В 58-ата Нестор Араухо от състава на галисците беше изпъден с два жълти картона единствено за две минути. В 60-ата Висам Бен Йедер изпусна “нарисуван” гол очи в очи с вратаря Серхио Алварес. В 63-ата севилци вкараха за 2:0, откакто ВАР валидира попадението. Видеотехнологията взе решение, че Сарабия не е в засада. Халфът на домакините асистира на Бен Йедер. В 85-ата Софиан Буфал вкара за гостите от Виго. Резервата напредна до дъгата на наказателното поле и технично фалцира топката до лявата греда на вратаря.
СТАТИСТИКА ОТ МАЧА МИНУТА Пожарна охрана МИНУТА КЛАСИРАНЕ Примера дивисион 8 кръг, неделя 7 октомври  Севиля 2:1краен резулат  Селта