Отборът на Севиля излезе начело във временното класиране в Примера

...

Севиля излезе начело в Примера, контузия помрачи радостта от успеха

Отборът на Севиля излезе отпред във краткотрайното класиране в Примера дивисион, откакто реализира втора поредна победа в шампионата за първи път от 28 години насам. Късно нощес отборът от Андалусия победи като посетител с 1:0 Гранада в откриващия дуел от втория кръг. На старта на сезона Севиля реализира триумф с 2:0 като посетител на Еспаньол. Единственото попадение в мача означи новото попълнение на Севиля Жоан Жордан в 52-ата минута. Нолито завоюва топката в центъра и подаде към Жордан, който комбинира с Люк де Йонг сред двамата централни бранители. Холандецът се забави с удара и беше застигнат от бранителите, само че Жордан съумя да доближи до отскочилата топка, финтира вратаря и вкара за 1:0. Радостта на севилци от успеха беше помрачана от травмата на Серхийо Регилон, който пострада в 20-ата минута и напусна терена на носилка.
#GranadaSevilla 20' Cambio en Sevilla, entra al campo Sergio Escudero sustituyendo a Sergio Reguilón debido a una lesión. https://t.co/rKcMYE2DVe
— Carrusel Deportivo (@carrusel) August 23, 2019

В късния мач от петъчната стратегия Виляреал позволи нелепа загуба при гостуването на Леванте. Гостите откриха посредством Жерар Морено още в третата минута. Резултатът се резервира до края на полувремето, а след почивката домакините стигнаха до цялостен поврат посредством резелвата Роджър Марти, който се разписа на два пъти от дузпи в 68-ата и 73-ата минута. Любопитното е, че домакините пропуснаха още една дузпа. Примера дивисион 2 кръг, петък 23 август  Гранада 0:1краен резулат  Севиля