Отборът на Севиля изкова ценна победа с 2:1 у дома

...

Севиля си го върна на Спартак и Попето, макар и скромно

Отборът на Севиля изкова скъпа победа с 2:1 вкъщи против Спартак (Москва) в среща от група Е на Шампионската лига. Така андалуският отбор си върна на руснаците, които завоюваха с безапелационното 5:1 в първия мач сред двата състава. Българинът Ивелин Попов влезе в 57-ата минута. С триумфа момчетата на Едуардо Берицо изпревариха Спартак в класирането и взеха лека преднина в борбата за класиране напред.

Испанците предложиха друго лице спрямо това от провалянето с 1:5. “Бяло-червените” южняци играеха търпеливо, със постоянна сграда и последователно натискаха своя противник. Стеван Нзонзи вдъхна сигурност в средата на терена, а Евер Банега и Пабло Сабария вкараха творчество. В 30-ата минута Ленгле откри резултата с глава след центриране от корнер. След почивката Спартак заигра по-офанзивно за равнене. Нолито изпусна да удвои малко след началото на второто полувреме, като топката облиза дясната греда. В 59-ата севилци стигнаха до втори гол - Банега се разписа с левачката, пращайки топката към сглобката. В 75-ата защитник почисти от голлинията на гостите, а топката мина съвсем мина голлинията с цялостния си размер. В 77-ата Зе Луис вкара за крайното 2:1 след добавка. Шампионска Лига 4 кръг, сряда 1 ноември  Севиля 2:1краен резулат  Спартак (Москва)