Отборът на Септември София продължи безгрешната си серия от началото

...

7 от 7: Септември не забави ход в мач бижу срещу Хебър

Отборът на Септември София продължи безгрешната си серия от началото на сезона във Втора лига. В 8-ия кръг момчетата на Милен Радуканов демонстрираха доста темперамент и класа, с цел да изковат сложна победа с 4:2 над гостуващия Хебър.

Тимът на Николай Митов дойде в столицата след единствено 1 победа в предходните си 3 мача (2 загуби и 1 реми), по тази причина беше решен да се върне на правилния път. Още в 4-ата минута пазарджиклии излязоха напред в резултата след поредност от неточности в отбраната на домакините. Бранителите не съумяха да изчистят центрирането на Божидар Васев, а Октай Хамдиев отблизо разстояние късметлийски нацели напречната греда. Тодор Чаворски стигна първи до отскочилата топка и направи 0:1.

Оттук нататък Септември натисна доста съществено и разумно изравни, въпреки и чак в 41-ата минута. Георги Русев вкара гръмък гол с глава след чудесно центриране на Александър Башлиев отдясно – 1:1.

Второто полувреме още веднъж започва с ранен гол за Хебър. В 48-ата минута Юлиян Попев извърши безразсъден фаул против Веселин Марчев в наказателното поле и това докара до дузпа. От бялата точка прецизен беше опитният защитник Асен Георгиев – 1:2.

Оттук нататък Септември натисна доста съществено и разумно стигна до цялостния поврат. Георги Русев изравни резултата в 60-ата минута след изстрел от 6-7 метра, който рикошира в бранител и заблуди вратаря в немалка степен – 2:2.

Опитният голаджия Преслав Йорданов даде задатък на септемврийци четвърт час преди края. Той засече с глава хубаво центриране на Попев от левия фланг и разстреля вратаря Петър Дебърлиев – 3:2.

Осем минути преди приключването на постоянното време Павел Петков получи пас отдясно в наказателното поле на Хебър, откакто гостите сбъркаха при разиграване в личната си половина. Крилото доста елементарно се оправи със своя надзирател и нанесе застрашителен шут в близкия горен ъгъл за крайното 4:2.

В класирането Септември продължава да поддържа равенството в точките с водача ЦСКА 1948 – и двата отбора имат по 21 – като головата разлика за отбора на Радуканов е малко по-лоша. Хебър въпреки това записа 3-а загуба за акцията и остава 9-и с 10 точки.