Отборът на Септември (София) продължава с наказателната си акция във

...

Зрелище, голове и победа за Септември в дербито от Втора лига

Отборът на Септември (София) продължава с наказателната си акция във Втора професионална лига! Играчите на Милен Радуканов надиграха с 4:2 Хебър в борбата от 8-ия кръг на шампионата. Попаденията за домакините осъществиха Георги Русев (41, 61), Преслав Йорданов (77) и Павел Петков (82). Точни за " зелените " бяха Тодор Чаворски (4) и Асен Георгиев (48).
 Септември - Хебър @@@
Тимът от София продължава гонитбата с ЦСКА 1948. Септември към този момент има 21 точки от началото на сезона. Хебър пък остана с 10 пункта.
Срещата следиха Вили Вуцов, Кирил Вангелов, Станимир Стоилов, Георги Иванов-Гонзо, Даниел Боримиров, Петър Хубчев и Чавдар Цветков.
Двубоят стартира съвършено за гостите от Пазарджик. Още в 4-ата минута футболисите на Николай Митов стигнаха до гол. Бранителите на Септември направиха неточност, от която се възползва Отктай Хамдиев, който стреля, получи се рикошет и кълбото се озова в Тодор Чаворски, който се разписа от близка отдалеченост.

В 34-ата минута Веселин Марчев бе доста покрай второто попадение в конфликта. Опитният атакуващ футболист опита изстрел от въздуха, само че Валентин Галев мазета топката.
В 41-ата минута домакините изравниха резултата. Александър Башлиев центрира доста добре към Георги Русев, който с глава вкара своя трети гол от началото на сезона във Втора лига.
Втората част стартира още веднъж доста добре за " зелените ". В 47-ата минута Юлиян Попев направи дузпа против Веселин Марчев. Зад топката застана Асен Георгиев, който заби следващия си гол от началото на шампионата. Това бе четвърти гол за бранителя във Втора лига.

В 61-ата минута играчите на Септември още веднъж изравниха. Спас Георгиев центрира на втора греда към Юлиян Попев. Той смъкна кълбото към Георги Русев, който стреля, топката се отби в Папазов и попадна в мрежата на Деберлиев.

Секунди по-късно Преслав Йорданов стреля с глава от близка отдалеченост, само че стражът на гостите се оправи със обстановката.
В 70-ата минута Йордан Апостолов получи съвършена опция да затрудни вратаря на Септември, само че ударът му бе прекомерно слаб и неакуратен.

В 77-ата минута домакините стигнаха до цялостен поврат. Юлиян Попев центрира съвършено в наказателното поле към Преслав Йорданов, който вкара следващия си гол с глава.

В 82-ата минута Павел Петков заби четвърти гол в мрежата на Хебър. Опитният нападател се появи от аварийна пейка и вкара с мощен удар под гредата.

До края на срещата гостите се пробваха да натиснат, само че играта на Септември бе задоволително постоянна, с цел да не разреши на Хебър да стигне до опция за нов гол в дербито от Втора лига.

Стартови сформира:

Септември: 1. Галев, 2. Башлиев, 3. Сандев, 6. Попев, 16. Николов, 26. М. Иванов, 8. Галчев, 11. Тилев, 17. С. Георгиев, 7. Русев, 9. Йорданов
Ст. треньор: Милен Радуканов

Хебър: 1. Деберлиев, 4. Георгиев, 15. Везалов, 30. Васев, 91. Папазов, 29. Ангелов, 77. Хамдиев, 88. Апостолов, 10. Марчев, 11. Пехливанов, 9. Чаворски
Ст. треньор: Николай Митов
КЛАСИРАНЕ
ПРОГРАМА
ГОЛМАЙСТОРИ

ГАЛЕРИЯ Втора лига 8 кръг, понеделник 16 септември  Септември (София) 4:2краен резулат  Хебър (Пазарджик)