Отборът на Септември“ (София) победи Етър“ с 1:0 в мач

...

Красимир Балъков: С една победа ще излезем от дупката

Отборът на „ Септември “ (София) победи „ Етър “ с 1:0 в мач от група „ Б “ на втората осмица на Първа лига по футбол. Единственият гол вкара Борис Галчев в 39-ата минута.

След срещата Красимир Балъков, генералният управител на „ Етър “, съобщи: Трябва ни една победа сега, с цел да излезем от дупката. В такива мачове шансът ни загърбва. Галчев ни вкара с шанс и против такова нещо не можеш да направиш нищо. Играхме по-добре от „ Септември “, през второто полувреме ги натиснахме, само че и това го има във футбола. Нашият колектив е съвършен и съм сигурен, че ще пристигна миг, в който шансът ще ни покрие. Не желая играчите ни да мислят за класирането. Ние сме на 10 точки зад „ Локомотив “ и „ Септември “ още на старта на плейофите, само че въпреки всичко, до момента в който имаме шансове, ще се борим. „ Етър “ играе безапелационно, играе прекрасен футбол, играчите са доста добре готови физически, само че не би трябвало да подценяваме тима поради това, че няма точки. Аз като футболист съм играл с огромни играчи като Джовани Елбер и Фреди Бобич за оставане в лигата и на идната година в Шампионската лига, тъй че знам какво е да бъдеш в такава обстановка. Не се колебая, че ще останем в Първа лига, тъй като тимът е доста първокласен. Мислим мач за мач и чакам да победим в идната ни среща с „ Дунав “. Имаме задоволително време до понеделник, с цел да се подготвим. Напрежението и страха не водят до триумф. Нищо, че сме изгубили, уверен съм, че рано или късно ще си вземем точките.