Отборът на Сепси загуби с 1:3 гостуването си на Политехника

...

Ради Димитров с асистенция при загуба на Сепси

Отборът на Сепси загуби с 1:3 гостуването си на Политехника (Яш) от 8-ия кръг на плейофа за оставане в румънската Лига 1.Българският бранител Ради Димитров бе на терена цялостни 90 минути за гостите, като получи жълт картон още при започване на срещата, само че по-късно асистира за попадението на своя отбор, въпреки то да се оказа незадоволително.

Политехника поведе посредством Лукасен в 25-ата минута, само че Фюлоп изравни 43-ата минута, засичайки с глава центриране на Димитров отдясно.

През втората част обаче домакините взеха своето. Първо Тинчу си означи автогол в 50-ата минута, а Хориса оформи крайното 3:1 в 65-ата минута на срещата.

Въпреки загубата Сепси остава на 4-ата позиция във втората осмица с 24 точки, до момента в който Политехника е едно място по-надолу с 21 точки.