Отборът на Сент Етиен победи с 1:0 като гост Гинган

...

Сент Етиен си тръгна с победа от Гинган

Отборът на Сент Етиен победи с 1:0 като посетител Гинган в мач от 20-ия кръг на Лига 1. Домакините бяха на крилете на ентусиазма след успеха над Пари Сен Жермен в Купата на Лигата, само че не съумяха да пренесат положителното си показване и в шампионата. Единственото попадение в мача пристигна още в шестата минута. Тогава Уахби Хазри бе прецизен и по този метод донесе триумфа на “зелените”. След гола Гинган имаше няколко благоприятни условия за равнене, само че Нолан Ру и Александре Менди пропуснаха. Гостите пък можеха да удвоят посредством Реми Кабела и Кевин Моне-Паке, само че също не съумяха.

Така с триумфа си през днешния ден Сент Етиен се изкачи на четвърта позиция в класирането с актив от 33 точки - колкото има и третият Лион. Гинган от своя страна остава на дъното с 11 точки, а спасението все още се намира на пет.