Отборът на Сент Етиен излезе на четвърто място във временното

...

Сент Етиен излезе четвърти във Франция

Отборът на Сент Етиен излезе на четвърто място във краткотрайното класиране в Лига 1, откакто победи вкъщи Страсбург в дуел от 23-ия кръг. Роберт Берич откри резултата за домакините още в четвъртата минута, а в 27-ата минута Лоик Перен удвои. Гостите стигнаха единствено до почетен гол в 73-ата минута посредством Нуно Да Коща. Така Сент Етиен прекъсна серия от три мача без победа и събра 40 точки - с три повече от петия Монпелие. Страсбург пък е девети с 35.
В различен мач от кръга, игран в сряда, Нант победи като посетител Каен с 1:0. Успехът донесе Валентен Ронжие от дузпа 10 минути преди края на постоянното време. Любопитното е, че гостите играха с човек по-малко от 34-ата минута, когато Андрей Гирото получи втори жълт картон. С успеха Нант събра 27 точки и се изкачи на 14-ата позиция, до момента в който Каен остава предпоследен с 18. Лидер е Пари Сен Жермен с 59. Лига 1 23 кръг, сряда 13 февруари  Сент Етиен 2:1краен резулат  Страсбург