Отборът на Сенегал е полуфиналист в тазгодишното издание за Купата

...

Сенегал е първият полуфиналист за Купата на Африка

Отборът на Сенегал е полуфиналист в тазгодишното издание за Купата на африканските народи. Един от любимците в шампионата се оправи със сензацията Бенин, откакто го победи с минималното 1:0 в Кайро.

Единственото попадение в мача осъществя опорният халф Идриса Гай. Въпросният направи фантастична композиция със Садио Мане и навлизайки мощно в полето на съперника не остави късмет на вратаря Алагабе с компактен шут.
 Кот д’Ивоар излъга Мали и продължава напред за КАН

Уилфред Заха се трансформира в воин за " слоновете "

Символичните домакини имаха съществени искания към алжирския арбитър Горбал, който в 76-ата минута анулира техен гол след потреблението на системата ВАР.

По-рано през срещата още един гол на Садио Мане беше анулиран, само че тогава имаше вярно отсъдена засада. Бенин пък имаше своите положителни благоприятни условия през първата част, когато положителни благоприятни условия за новобранците се откриха пред тяхната звезда Микаел Поте.

Бенинците приключиха мача и с човек по-малко, защото в 84-ата минута аленият цвят на картона видя Оливие Вердон поради ужасяващо деяние против противник.

На полуфинал Сенегал ще срещне спечелилия от четвъртфиналната двойка Мадагаскар - Тунис.

СЕНЕГАЛ - БЕНИН 1:0

1:0 Гай (70 " )