Отборът на Селта надви Реал Сосиедад в битка от 20-ия

...

Селта ликува на Аноета

Отборът на Селта надделя Реал Сосиедад в борба от 20-ия кръг на испанското състезание, играна в Сан Себастиан. Яго Аспас (21 - дузпа) и Максимилиано Гомес (75) се разписаха за галиския отбор. Точен за баските беше Вилиан Жозе в десетата минута. С триумфа момчетата на Хуан Карлос Унсуе се изкачиха до седмата позиция. “Чури урдин” натрупаха три следващи загуби в Ла Лига.

В десетата Вилиан Жозе откри резултата след прелестно центриране на Чаби Прието. В 21-ата Аспас изравни от дузпа след нарушаване против Уго Майо. Три минути по-късно домакините също получиха дузпа. Вилиан Жозе я пропусна, удряйки греда. След почивката срещата не беше толкоз интензивна. В 75-ата минута гостите от Виго се възползваха от положително центриране в наказателното поле и взеха голов задатък. Макси Гомес се разписа с глава. До края момчетата на Еусебио Сакристан не съумяха да изравнят. Примера дивисион 20 кръг, неделя 21 януари  Реал Сосиедад 1:2краен резулат  Селта