Отборът на Селта на два пъти повеждаше в резултата срещу

...

Селта загуби две точки срещу Жирона

Отборът на Селта на два пъти повеждаше в резултата против новака Жирона в дебютния мач от 7-ия кръг на Примера дивисион, само че в последна сметка позволи равнене за крайното 3:3 в самия завършек на дуела във Виго.

Така рецесията в Селта като че ли се задълбочава. Отборът има единствено един триумф в последните си четири мача и заема 11-о място с едвам осем точки. Жирона пък е 15-и с 6. Иначе резултатът беше открит в 8-ата минута, когато се отличи Пионе Систо. Гостите съумяха да върнат равенството единствено 120 секунди по-късно, като прецизен беше Кристиан Португес.

След още две минути обратът стана цялостен, като Кристиан Стуани изведе Жирона напред. Бързата замяна на голове продължи и в 16-ата минута Максимилиано Гомес направи 2:2. Този резултат се задържа до 76-ата минута, когато Даниел Вас изведе Селта напред. Голът му обаче не се оказа надвит, защото в 86-ата минута Хуанпе донесе точката за Жирона. Примера дивисион 7 кръг, петък 29 септември  Селта 3:3краен резулат  Жирона