Отборът на Саутхемптън постигна изненадваща победа с 2:0 над Манчестър

...

Изненадата е факт! Саутхемптън отстрани Манчестър Сити за Купата на лигата

Отборът на Саутхемптън реализира изненадваща победа с 2:0 над Манчестър Сити в дуел от четвъртфиналите на шампионата за Купата на лигата в Англия.

„ Светците “ откриха резултата на стадион „ Сейнт Мерис “ в 23-ата минута, когато Лянко пресече подаване на Серхио Гомес отляво в центъра на терена. Играчът на домакините напредна по фланга в половината на „ жителите “ и центрира полувисоко диагонално в наказателното поле на Сити, където към точката за осъществяване на дузпа връхлитащият Секу Мара стреля от придвижване с десния си крайник, разписвайки се в долния десен ъгъл на Щефан Ортега.

Саутхемптън удвои преднината си шест минути по-късно. Джелепо получи топката в половината на Манчестър Сити, напредна към наказателното поле и малко преди дъгата на пеналтерията с прехвърлящ удар се разписа за крайното 2:0.