Отборът на Сасуоло постигна обрат и победи с 2:1 Торино

...

Сасуоло този път надви Торино след обрат

Отборът на Сасуоло реализира поврат и победи с 2:1 Торино на своя стадион в дуел от 20-ия кръг на Серия “А”. Така “неровердите” прекъснаха серията си от седем мача без триумф над този противник.

“Биковете” поведоха в 20-ата минута, когато Томас Ринкон нанесе удар след осъществяване на корнер, а Мануел Локатели вместо да почисти от голлинията, прати топката в личната си мрежа. В 59-ата съдията подмина игра с ръка на Кофи Джиджи от състава на гостите, само че по този начин или другояче две минути по-късно Сасуоло изравни посредством превъзходен шут на Жереми Бога. Обратът стана цялостен в 73-ата минута, когато Доменико Берарди се разписа с мощен удар от близко. Торинци можеха да избегнат загубата в 81-ата минута, само че тогава напречната греда спря изстрел на резервата Винченцо Милико.
FINALE | #SassuoloTorino 2-1

GRANDE VITTORIA NEROVERDE IN RIMONTA!!!!!! GRANDI RAGAAAAZZIIIIIIIIIII #ForzaSasol pic.twitter.com/HeYHgacXtu
— U.S. Sassuolo (@SassuoloUS) January 18, 2020 Така Сасуоло към този момент е 14-и в класирането с 22 точки, до момента в който Торино остава 8-и с 27 пункта. Серия А 20 кръг, събота 18 януари  Сасуоло 2:1краен резулат  Торино