Отборът на Сасуоло победи по безапелационен начин състава на Сампдория

...

Сасуоло разгроми Сампдодрия, Парма с обрат над Удинезе

Отборът на Сасуоло победи по решителен метод състава на Сампдория с 4:1. В воин за домакините се трансформира Доменико Берарди, който означи хеттрик още през първото полувреме. Той означи в 29-ата, 36-ата и 43-ата минута. В края на полувремето Роналдо Виера беше изпъден и гостите останаха с 10 души на терена. Малко след подновяването на играта Хамед Жуниор Траоре вкара за 4:0, а почетното попадение за гостите бе дело на Фабио Куалярела, който се разписа от дузпа в 67-ата минута.

С тази победа Сасуоло взима първите си точки през сезона и се изкачва до 11-ата позиция, до момента в който Сампдория остава на последното място, без извоювана точка. В идващия кръг Сасуоло гостува на Рома, до момента в който състава на Еузебио ди Франческо има мач с Наполи на „ Сан Паоло “.

В същото време Парма завоюва гостуването си на Удинизе с 3:1. Резултата откри Кевин Лазяна, който получи подаване на крилото, надбяга бранител и със мощен изстрел изпрати топката във вратата. В 43-ата минута резултатът бе подравнен. Деян Кулушевски изведе Жервиньо и с изстрел през краката на вратаря вкара за 1:1. В 59-ата минута Кулушевски центрира в наказателното поле и Галиоло с глава вкара втори гол във вратата на Хуан Мусо. В 75-ата минута бе завършен и крайният резултат. Жервиньо напредна добре и по-късно върна за Роберто Инглезе, който от близко засече топката във вратата за 3:1.

Парма има актив от три точки след тази среща, колкото има и Удинезе. В идващия кръг Удинезе има тежко посещение в Милано на Интер, Парма пък семейства на Каляри.