Отборът на Салернитана хвърли бомбата в 19-ия кръг на италианската

...

Салернитана шокира Палермо и Чочев

Отборът на Салернитана хвърли бомбата в 19-ия кръг на италианската Серия Б, откакто победи като посетител водача Палермо с Ивайло Чочев в редовете си. Двубоят беше решен в добавеното време, когато Тиаго Касасола вкара за 2:1 в интерес на гостите след контраофанзива и Палермо нямаше време да реагира. Преди това домакините откриха в 17-ата минута посредством Мато Яяло, само че позволиха изравнителен гол в 41-ата, когато се разписа Андре Андерсон. През втората част играта загрубя, което принуди рефера да стане по-строг. Ивайло Чочев, който стартира като титуляр и остана до края, получи жълт картон. Въпреки загубата, Палермо остана на върха с 37 точки, до момента в който Салернитана е седми с 27. Второто място е за Бреша с 32, колкото има и третиятПескара. Серия Б 19 кръг, неделя 30 декември  Читадела 0:1краен резулат  Палермо