Отборът на Русия започна Световното първенство по футбол, на което

...

Русия размаза Саудитска Арабия на старта

Отборът на Русия стартира Световното състезание по футбол, на което е хазаин, с разгромна победа с 5:0 против новобранеца Саудитска Арабия. Така "Сборная " зарадва над 80 000 фенове на стадион "Лужники " в Москва.

Тимът на Станислав Черчесов откри резултата с първия си прецизен удар. В 12-ата минута Юри Газински засече с глава центриране на Александър Головин.

Саудитите пробваха да отвърнат на удара и притиснаха домакините в тяхната половина. Това обаче освен не докара до рискове пред вратаря Акинфеев, само че сътвори условия за рискови съветски контраатаки. При една от тях в 43-ата минута Черишев надигра съперниковата защита и заби топката в горния ляв ъгъл на противниковата врата за 2:0.

В 71-ата минута резултатът стана типичен, откакто появилият се малко по-рано Артьом Дзюба се разписа с глава, още веднъж след центриране на Головин.

В края на мача Денис Черишев, с второто си попадение в мача, направи резултата 4:0, а крайното 5:0 оформи Андрей Головин с красиво осъществяване.
Източник: fakti.bg