Отборът на Русия започна Световното първенство по футбол, на което

Отборът на Русия започна Световното първенство по футбол, на което ...

Русия размаза Саудитска Арабия на старта.

Отборът на Русия започна Световното първенство по футбол, на което е домакин, с разгромна победа с 5:0 срещу аутсайдера Саудитска Арабия. Така "Сборная" зарадва над 80 000 зрители на стадион "Лужники" в Москва.

Тимът на Станислав Черчесов откри резултата с първия си точен удар. В 12-ата минута Юри Газински засече с глава центриране на Александър Головин.

Саудитите опитаха да отвърнат на удара и притиснаха домакините в тяхната половина. Това обаче не само не доведе до опасности пред вратаря Акинфеев, но създаде условия за опасни руски контраатаки. При една от тях в 43-ата минута Черишев надигра съперниковата отбрана и заби топката в горния ляв ъгъл на противниковата врата за 2:0.

В 71-ата минута резултатът стана класически, след като появилият се малко по-рано Артьом Дзюба се разписа с глава, отново след центриране на Головин.

В края на мача Денис Черишев, с второто си попадение в мача, направи резултата 4:0, а крайното 5:0 оформи Андрей Головин с красиво изпълнение.

Източник: fakti.bg