Отборът на Русия спечели с 2:0 срещу Турция в мач

...

Русия не срещна съпротива от Турция

Отборът на Русия завоюва с 2:0 против Турция в мач от група 2 на Лига В на Лигата на нациите. Двубоят, който се игра на Олимпийския стадион в Сочи, мина при съвсем тотална съветска доминация, ознаменувана с голове на Роман Нойщетер (20) и Денис Черишев (78). С триумфа домакините от миналото Световно състезание събраха 7 точки от 3 срещи и са на върха в своята група. Момчетата на Станислав Черчесов потеглиха самоуверено напред с началото на мача. Турският отбор рядко организираше офанзиви към вратата на Гилерме. В 17-ата минута Артьом Дзюба стреля с глава от 16 метра - вратарят на гостите Синан Болат улови без усложнения. В 20-ата домакините стигнаха до гол след центриране от корнер. Джикя овладя на гърди и шутира от 13 метра, топката се отби от близката греда и Роман Нойщетер означи при добавка от три метра. В 20-ата Дзюба получи на левия фланг и центрира паралелно на втора греда, където Алексей Йонов се размина с топката безусловно самичък. Турците сътвориха едвам една голова опция: Ченгиз Юндер стреля по диагонала и съветският вратар мазета в корнер. След почивката Сборная продължи да играе мощно и да нападна. В 56-ата Дзюба стреля с глава над греда. Минута по-късно Йонов се измъкна от отбраната и нацели напречната греда. Страничният рефер подвигна байрак за засада, а повторенията оставиха съществени подозрения. В 78-ата резервата Денис Черишев означи второ попадение. Героят от Мондиал 2018 приключи превъзходна скоростна офанзива. Бившият състезател на Реал Мадрид насочи в близкия ъгъл след невисок пас от десния фланг - 2:0. До края на срещата руснаците пропуснаха да отбележат още попадения. СТАТИСТИКА ОТ МАЧА МИНУТА Пожарна охрана МИНУТА КЛАСИРАНЕ Лига на нациите 3 кръг, четвъртък 11 октомври  Русия 0:0краен резулат  Швеция