Отборът на Румъния вече има 7 точки в евроквалификационна група

...

Румъния бързо свърши своята работа на малтийския остров

Отборът на Румъния към този момент има 7 точки в евроквалификационна група “F” след триумф като посетител с 4:0 над Малта. Северните ни съседи вкараха три гола до 34-ата минута и направиха второто полувреме протоколно. Победата качи румънците на второто място в групата с равни точки с Швеция. На върха е Испания. Нападателят на Лудогорец Клаудиу Кешерю игра до 63-ата минута. В седмата минута Георге Пушкаш откри резултата, въпреки че не съумя да засече топката по най-хубавия метод. Стражът на домакините обаче към този момент беше на земята и не съумя да реагира. В 17-ата Пушкаш нацели близката греда. В 29-ата Пушкаш удвои след прекрасен диагонален удар. В 34-ата Кипчиу вкара за 0:3 след отдалечен изстрел. След почивката румънците се отпуснаха и даже в края на мача статистиката регистрира по-голямо притежание на топката за домакините. В 81-ата Кипчиу получи втори жълт картон. В 90-ата нашите съседи вкараха и четвърто попадение, откакто Ман се възползва от оголената отбрана на островитяните. ЕВРО 2020 4 кръг, понеделник 10 юни  Малта 0:4краен резулат  Румъния