Отборът на Рома завърши с победа сезона си в италианската

...

Рома си гаранира място в Лига Европа след класика срещу Торино

Отборът на Рома приключи с победа сезона си в италианската Серия " А ", откакто победи с 3:0 като посетител състава на Торино.

По този метод " римските вълци " си подсигуряваха и място в шампионата Лига Европа през идващия сезон, защото без значение от останалите резултати в последния кръг, отборът на Жозе Моуриньо не може да бъде преместен по-назад от шестата позиция.

Освен това съставът на Рома може да приключи сезона и с трофей, в случай че идната сряда надвие Фейенрод във финала за Лигата на конференциите.

В дуела против Торино пък в воин за следващ път се трансформира Тами Ейбрахам, чиито два гола в 33-та и 42-та минута осигуриха удобен задатък за гостите още до почивката, а през втората част Лоренцо Пелегирини оформи крайното 3:0.

Домакинското проваляне остави отбора на Торино на 10-та позиция в подреждането. " Биковете " могат да бъдат изместени оттова от отбора на Сасуоло, който в неделя обаче закрива сезона с мач против борещия се за купата тим на Милан.