Отборът на Рома разгроми като гост Беневенто с 4:0 в

...

С Джеко и два автогола Рома прегази опашкаря Беневенто

Отборът на Рома разгроми като посетител Беневенто с 4:0 в дуел от 5-ия кръг на италианската Серия А.

Успехът изпрати Рома на петото място във краткотрайното класиране с 9 точки.

Тимът на Беневенто пък към момента се надява на първите си точки, защото от пет мача записа пет провали все още.

Домакините започнаха относително добре и в 18-ата минута Данило Каталди насочи мощен удар, който обаче бе неакуратен.

Само 4 минути по-късно, в 22-ата гостите наказаха неточност на отбраната на Беневенто. Александър Коларов откри чудесно Един Джеко, който прати топката в мрежата отблизо разстояние за 1:0 за Рома.

Вторият гол във вратата на Беневенто бе дело на състезател на домакините откакто Фабио Лучиони опита да пречесе пас и прати топката във вратата на своя отбор, отбелязвайки си автогол за 2:0 за Рома.

Гостите осъществиха нови две попадения след почивката. В 52-ата минута Един Джеко отбелязата втория си гол в мача след брилянтен удар за 3:0.

Крайното 4:0 пристигна след втори автогол за играчите на Беневенто. Лоренцо Венути прати топката във вратата на домакините и по този начин Рома победи с 4:0 новака в италиансия хайлайф.