Отборът на РКС Валвайк поднесе голяма сензация в турнира за

...

Голяма сензация в турнира за Купата на Холандия

Отборът на РКС Валвайк сервира огромна сензация в шампионата за Купата на Холандия. Той съумя да в профил гранда ПСВ Айндховен в конфликта посред им от 2-ия кръг, побеждавайки го с 3:2 като посетител на " Филипс Стейдиъм " след продължения.

" Филипсите " преобладават от началото на сезона в Ередивизий, където имат 10 победи от 10 изиграни мача. Затова никой не очакваше да се стигне до сходен неуспех против привидно лесния противник в лицето на Валвайк.

Срещата стартира прелестно за домакините, които взеха преднина още в 1-ата минута с попадение на Гутиерес. Гостите обаче изравниха посредством Ван Веерт в 29-ата минута.

През втората част Мауро Жуниор още веднъж изведе ПСВ напред в резултата в 76-ата минута, само че в добавеното време на срещата Маатсен докара нещата до 2:2 и до продължения.

Там гостите стигнаха и до трети гол, още веднъж дело на Маатсен в 109-ата минута и той се оказа и надвит за състава на Валвайк, който взе скалпа на огромния си противник и се класира за идната фаза.