Отборът на Рилски спортист“ спечели бронзовия медал в Балканската лига

...

Рилски спортист“ надигра македонци за бронза в Самоков

Отборът на „ Рилски състезател “ завоюва бронзовия орден в Балканската лига по баскетбол. В разногласието за третото място домакините на финалната четворка от Самоков се постановиха с - 92:79 (16:26, 22:16, 18:18, 21:17, 15:2) след продължение против македонския „ Блокотехна “.

Баскетболистите на Людмил Хаджисотиров бяха в ролята на догонващи през съвсем цялото време на мача, като имаха водачество само в самото начало на мача, първите минути на второто полувреме и за един миг в четвъртата част, само че в никой от тях задатъкът им не бе по-голям от две точки.

Мартин Маринов бе най-резултатен за „ Рилски състезател “ с 25 точки. Травис Тейлър направи „ дабъл-дабъл “ от 18 точки и 11 битки, а Дерек Райт добави 12 точки за успеха. За „ Блокотехна “ Данило Миятович осъществя 31 точки, а с 16 се доклади Марян Младенович.

Финалът в шампионата „ Левски Лукойл “ против косовския „ Башкими “.
Източник: bnr.bg