Отборът на Рилски спортист (Самоков) спечели прекия сблъсък за третото

...

Рилски спортист взе победа в битката за третото място

Отборът на Рилски състезател (Самоков) завоюва директния конфликт за третото място в постоянния сезон на Националната Баскетболна Лига, откакто довечера възпитаниците на Людмил Хаджисотиров се постановиха при семейството си на Берое (Стара Загора) със 78:75 (26:15; 23:21; 15:22; 14:17) в дуел от XVI кръг.

Брендън Браун и Хавиер Джонсън вкараха по 16 точки за спечелилите, а Мирослав Васов добави 13 точки.

Остин Прайс беше най-резултатен за гостите – 20 точки, а Алексансър Янев и Ивайло Тонев прибавиха надлежно по 17 и 11 точки.

Самоковци направиха мощно начало на дуела и след 10 минути игра имаха задатък от 11 точки – 26:15, като през втория интервал играта бе надалеч по-равностойна, само че все пак, до почивката Рилски състезател резервира двуцифрената си преднина – 49:36.

Баскетболистите на Берое се активизираха при започване на второто полувреме и започнаха да топят изоставането си, като преди началото на заключителните 10 минути старозагорци към този момент изоставаха единствено на шест точки – 58:64 и обратът изглеждаше изпълним.

Напрежението си поради значимостта на дуела си сподели думата в заключителната четвърт, като за близо пет минути игра двата тима бяха отбелязали по четири точки. Първи в темп влязоха гостите от Стара Загора, които съумяха да се приближат на точка от противника – 75:76, само че в оставащите 38 секунди домакините от Самоков резервираха централизация и това им подсигури крайния триумф – 78:75 в интерес на Рилски състезател.