Отборът на Рейнджъс надви Спарта Прага с 2:0 в мач

...

Мартин Минчев и Спарта Прага отстъпиха на Рейнджърс

Отборът на Рейнджъс надделя Спарта Прага с 2:0 в мач от груповата фаза на Лига Европа. Младежкият национал Мартин Минчев стартира дуела като титуляр и остана на терена до 58-ата минута, когато бе сменен от Боржел Дочкал.

Домакините стартираха стремително и още в 7-ата минута можеха да открият резултата, само че топката срещна напречната греда.

Все отново Рейнджърс поведе в 15-ата минута, когато Алфредо Морелос означи. Десетина минути по-късно точно Минчев стреля, само че Алан МакГрегър се намеси и мазета топката в ъглов удар.

В началото на втората част още веднъж Морелос удвои задатъка на своя отбор, а секунди по-късно Райън Кент стреля едва и не съумя да повиши.

В последните двайсетина минути Спарта се разигра, само че по този начин и не съумя да материализира натиска си.

Така Рейнджърс взе трите точки и събра 7, с които остава на второто място. Спарта Прага пък остана с 4 пункта и минимални шансове за продължение напред в шампионата.