Отборът на Реймс постигна знаменита победа над Старсбург в четвъртфиналите

...

Реймс изхвърли носителя на Купата на Франция след дузпи

Отборът на Реймс реализира популярна победа над Старсбург в четвъртфиналите на шампионата за Купата на Франция. Домакините се постановиха след осъществявания на дузпи и по този начин изхвърлиха от конкуренцията сегашния притежател на трофея.

Успехът е още по-сладък за отбора на Реймс, който игра повече от половин час с човек по-малко, откакто Натанаел Мбуку получи пряк червен картон.

Въпреки численото преимущество на терена за Страсбург, гостите по този начин и не съумяха да се възползват и да отбележат в постоянното време.

Предвид разпоредбите на шампионата, след нулево тъждество в постоянните 90 минути се стигна до осъществявания на дузпи, при които футболистите на Реймс демонстрираха по-здрави нерви и се поздравиха с триумфа след 4:2.

Така Реймс се трансформира в първия полуфиналист в тазгодишното издание за Купата на Франция, а останалите три ще станат ясни на следващия ден.