Отборът на Рен се класира за полуфиналите на Купата на

...

Рен е полуфиналист за Купата на Франция

Отборът на Рен се класира за полуфиналите на Купата на Франция. Бретанците надиграха с 2:0 втородивизионния Орлеан в предходната фаза на конкуренцията.
Тимът от Лига 1 се затрудни със противника през първата част и не съумя да стигне до преднина. В средата на второто полувреме обаче Рен съумя да стигне до два бързи гола, които се оказаха задоволителни за продължаването напред. Бенжамен Буриго откри в 65-ата минута, а шест по-късно Мбайе Нианг удвои. До края на срещата гостите пробваха да тръгнат самоуверено напред, само че по този начин и не съумяха да стигнат даже и до понижаване на резултата.
Така Рен става вторият тим, който се класира за полуфиналите на Купата. Снощи Пари Сен Жермен в профил Дижон след 3:0. По-късно пък един против различен се изправят Лион и Каен. Последният четвъртфинал е на 6 март сред четвъртодивизионния Витре и Нант.

РЕН - ОРЛЕАН 2:0
1:0 Буриго (65)
2:0 Нианг (71)