Отборът на Рен се класира на финала за Купата на

...

Рен стигна до финала за Купата на Франция

Отборът на Рен се класира на финала за Купата на Франция, откакто в профил с 3:2 считаният за любимец в полуфиналния конфликт отбор на Лион, който беше хазаин на дуела. Съперникът на Рен в борбата за купата на 27 април ще бъде излъчен в сряда, 3 април всред Пари Сен Жермен и Нант.
Футболистите на Рен като цяло демонстрираха повече мотивация на терена и водеха съвсем от самото начало в резултата. М'Байе Нианг откри за гостите в 40-ата минута, само че при започване на втората част Бертран Траоре изравни за Лион. В 55-ата минута Бенжамен Андре още веднъж изведе Рен напред, само че Муса Дембеле изравни от дузпа в 75-ата. Само шест минути по-късно Рами Бенсебаини вкара победното попадение за отбора си и оформи крайния резултат.