Отборът на Рен разби като гост тима на Сент Етиен

...

Рен унижи Сент Етиен на Жофроа Гишар

Отборът на Рен разруши като посетител отбора на Сент Етиен с 5:0 и излезе втори във краткотрайното класиране.

Голеадата стартира още в 22-ата минута посредством Мартин Терие, а шест минути по-късно същият удвои задатъка на „ червено-черните “. Макон от 10-кратните първенци си означи автогол преди почивката с цел да направи резултата 3:0.

През втората част играчите на Бруно Женезио не демонстрираха благосклонност и означиха още две попадения. Мартин Терие оформи своя хеттрик три минути след началото на полувремето, а седем минути преди края Лесли огочукву оформи крайният резултат.

С триумфа Рен събра 31 точки, изпреварвайки Марсилия с две, до момента в който рекордьорът по трофеи на Франция е на дъното на таблицата с едвам 12 пункта.