Отборът на Ред Бул Залцбург записа втора поредна победа в

...

Ред Бул Залцбург прегази Селтик за едно полувреме

Отборът на Ред Бул Залцбург записа втора поредна победа в груповата фаза на Лига Европа, откакто надделя с 3:1 гостуващия Селтик. Попаденията за “червените бикове” означиха Мунас Дабур (55’, 73’ д.) и Такуми Минамино (61’), а за гостите, които приключиха мача в понижен състав, прецизен беше Одсон Едуард (2’).

Гостите поведоха в резултата още в самото начало на срещата - във 2-ата минута посредством Едуард. Въпреки превъзходството на домакините, резултатът се резервира същият до края на полувремето. През втората част обаче австрийците оползотвориха своите благоприятни условия и осъществиха цели три попадения. Дабур изравни в 55-ата минута, а единствено шест по-късно Минамино даде задатък за Залцбург. В 72-ата минута домакините получиха дузпа за нарушаване на Джеймс Форест, който получи и червен картон. Зад топката застана Дабур, който оформи крайното 3:1 с втория си гол в мача.
Full time! That's the Salzburg way to start the group. 2 wins out of 2 games. Brilliant! #FCSCEL 3-1 #ourcompetition pic.twitter.com/gfS913GGsw
— FC Red Bull Salzburg EN (@FCRBS_EN) October 4, 2018 Така Залцбург води в група В с шест точки, следван от Република България Лайпциг и Селтик, които са с по три. Последният Розенборг остава с 0 пункта.
Лига Европа 2 кръг, четвъртък 4 октомври  Ред Бул Залцбург 3:1краен резулат  Селтик