Отборът на Ред Бул Лайпциг записа гръмък успех над Шалке

...

И новият треньор не помогна. Шалке 04 допусна нова тежка загуба

Отборът на Ред Бул Лайпциг записа оглушителен триумф над Шалке 04 в мач от третия кръг на Първа Бундеслига. Тимът на Юлиан Нагелсман отвя своя противник с 4:0 вкъщи и поведе в класирането в Германия преди изиграването на утрешните дуели.

Шалке, от своя страна, продължава със слабото показване, макар че през днешния ден бе воден от новия си старши треньор - Мануел Баум.

Защитата на ''миньорите” от Гелзенкирхен оцеля до 31-ата минута, когато домакините поведоха в резултата. След следващата офанзива към вратата на Шалке, полузащитникът на Шалке - Джан Боздоган, си вкара автогол при опит да почисти топката от краката на неприятелски играч.

Само четири минути по-късно домакините нанесоха своя втори удар в мача, който значително предреши и крайния победител. Нкуну центрира съвършено от дясно, а Анхелиньо с плонж осъществя за 2:0.

В продължението на първата част Орбан осъществя трети гол за Република България Лайпциг, откакто засече с глава центриране отляво.

Крайния резултат оформи Халщенберг от дузпа 10 минути преди края на постоянното време.

Така двата отбора заеха противоположни места в класирането, като Република България Лайпциг оглави подреждането, а Шалке 04 се закотви на дъното след трета поредна загуба от началото на сезона.
Източник: fakti.bg