Отборът на Реал Сосиедад продължава с отличното си представяне. Баските

...

Реал Сосиедад вкара два гола на Райо Валекано за пета поредна победа в Ла Лига

Отборът на Реал Сосиедад продължава с отличното си показване. Баските записаха пета поредна победа в шампионата, откакто нспечелиха с с 2:0 в гостуването си на Райо Валекано от 18-ия кръг на Ла Лига.

Реал Сосиедад поведе след четвърт час игра. Давид Силва пусна елегантно към Александър Сьорлот, който не сгреши за 1:0. Футболистите на Иманол Алгуасил удвоиха преднината си десетина минути преди края на първата част, когато след корнер Андер Баренечеа се разиса за 2:0

През втората част темпото спадна и до нови попадения не се стигна, въпреки ме Пабло Марин бе покрай трети гол в 74-ата минута.

Интересно е да се означи, че в дуела не бе показан нито един жълт картон, въпреки арбитър на срещата да бе Матео Лаос, който е прочут с огромното количество публични предизвестия, които демонстрира.

Баските не престават да заемат третото място в класирането с 38 точки, тъкмо колкото има и Реал Мадрид, само че мадридчани са с два мача по-малко.