Отборът на Реал Мадрид започна по успешен начин защитата на

...

Реал Мадрид с класика срещу Селтик на старта на Шампионската лига

Отборът на Реал Мадрид стартира по сполучлив метод отбраната на трофея си от Шампионската лига, откакто победи Селтик с 3:0 като посетител в първи мач от група F на шампионата. На " Селтик Парк " домакините започнаха мощно и пресираха своя противник в първия половин час, като удариха и греда, само че последователно играчите на Карло Анчелоти поеха надзор над събитията.

След нулево първо полувреме Винисиус Жуниор откри резултата в интерес на Кралския клуб в 56-та минута, а малко по-късно ветеранът Лука Модрич удвои. Белгийският национал Еден Азар оформи крайното 3:0 в 77-та минута. Лошата вест за Реал бе травмата на голмайстора Карим Бензема, който напусна наложително игра в 30-та минута, само че към момента не е ясно какъв брой сериозен е казусът.

" Няма по какъв начин да не страдаш тук, против този противник, при тази атмосфера, изключително през първото полувреме страдахме. През второто играхме доста, доста добре. Много съм удовлетворен. Второто полувреме бе шедьовър ", разяснява треньорът на мадридчани Карло Анчелоти след триумфа.

В другия мач от групата Шахтьор Донецк разруши Република България Лайпциг с 4:1 като посетител. Мариян Швед вкара два гола за украинския отбор, а Михайло Мудрик и Ласина Траоре се разписаха по един път, до момента в който Мохамед Симакан вкара за домакините.