Отборът на Реал Мадрид се поздрави със своята 35-а шампионска

...

Барселона - Реал Мадрид 68:74, мач №4 /репортаж/

Отборът на Реал Мадрид се поздрави със своята 35-а шампионска купа на Испания след триумф 74:68 над Барселона като посетител в четвъртия мач от финалната серия в Лига Ендеса. Така „ белия балет” завоюва борбата с 3-1 победи и получи сладостен десерт към триумфа, а точно – да го отпразнува в „ Палау Блауграна”, домът на огромния противник. Голяма част от домакинските последователи напуснаха оборудването преди края на мача, защото в последните минути Барса просто не беше в позиция да реализира поврат.

Изключителен мач за спечелилите направи центърът от Кабо Верде Валтер Таварес. Високият 220 сантиметра баскетболист се регистрира с „ дабъл-дабъл” от 10 точки и 15 битки. Огромен принос за втората поредна купа на Испания имаше и аржентинският пойнт гард Факундо Кампацо с 15 точки и 9 битки. 28-годишният баскетболист беше избран и Най-полезен състезател в плейофите.

За Реал Мадрид купата е втора подред, откакто клубът победи с оценката на Лига Ендеса и през сезон 2017/2018.