Отборът на Реал Мадрид поведе с десет точки на върха

...

Реал Мадрид се справи с Майорка и дръпна с 10 точки на върха

Отборът на Реал Мадрид поведе с 10 точки на върха в класирането на Ла Лига, откакто победи Майорка с 3:0 като посетител в финален мач от 28-ия кръг на шампионата. В Майорка възпитаниците на Карло Анчелоти не съумяха да пробият защитата на противника през първото полувреме, само че 10 минути след почивката Винисиус Жуниор откри резултата след асистенция на Карим Бензема. Френският деец, който се намира в страхотна форма през този сезон, подпечата триумфа на Кралския клуб с две попадения сред 77-та и 82-та минута, първото от дузпа.

По този метод Реал записа 20-ти триумф от началото на сезона и към този момент има 66 точки, 10 повече от втория Севиля, до момента в който третата позиция заема Барселона с 51 точки. Майорка остава на 16-то място с 26 точки, единствено на две над рисковата зона.

За Реал следва дербито с Барселона. Ел Класико ще се играе в неделя, от 22:00 часа българско време на " Сантяго Бернабеу ". В идващия си мач Майорка гостува на Еспаньол, също в неделя.
Източник: dnesplus.bg