Отборът на Реал Мадрид дръпна с три точки на върха

...

Реал Мадрид не сбърка при домакинството на Еспаньол

Отборът на Реал Мадрид дръпна с три точки на върха на класирането в Ла Лига, откакто победи Еспаньол с 2:0 вкъщи в мач от 16-ия кръг на шампионата.

На "Сантяго Бернабеу " с съществена заслуга за триумфа на Кралския клуб бе френският легион в отбора, като в 37-та минута Рафаел Варан откри резултата след асистенция на Карим Бензема, а 10 минути преди края на постоянното време самият Бензема оформи крайното 2:0.

В 83-та минута домакините останаха с човек по-малко след втори жълт картон за Ферлан Менди, само че това не им попречи да стигнат до 10-ия си триумф от началото на сезона, след който към този момент имат 34 точки.

Барселона може да застигне огромния си противник на първото място, в случай че тази към този момент завоюва семейството си на Майорка. Еспаньол от своя страна остава в доста тежка позиция, като заема предпоследното място в класирането на пет точки от избавителната линия. /БГНЕС