Отборът на Реал Мадрид допусна първо поражение от началото на

...

Реал Мадрид сдаде върха след загуба от Майорка

Отборът на Реал Мадрид позволи първо проваляне от началото на сезона в Ла Лига, откакто загуби от Майорка с 0:1 в мач от деветия кръг на шампионата.

Пред над 20 хиляди фенове в Палма единственото попадение в мача означи Лаго Хуниор още в седмата минута. Мадридчани, които бяха без контузените Лука Модрич и Гарет Бейл, както и крилото Еден Азар, който отсъстваше след раждането на четвъртото му дете, не се показаха на високо равнище и по този начин и не съумя да стигнат до гол. В 74-та минута бранителят на Кралския клуб Алваро Одриосола получи втори жълт картон и бе изпъден.

По този метод Реал не съумя да се върне на върха в класирането и към този момент изостава с една точка от водача Барселона, който победи Ейбар с 3:0 като посетител. Майорка заема 14-та позиция с актив от 10 точки /БГНЕС
Източник: dnesplus.bg