Отборът на РБ (Лайпциг) запазва лидерската си позиция в Бундеслигата

...

РБ продължава с отличното представяне

Отборът на Република България (Лайпциг) резервира лидерската си позиция в Бундеслигата и след този пети кръг, защото записа победа с 3:0 при визитата си на Вердер (Бремен). Само три дни след тежкото си посещение на Бенфика в Шампионската лига, което също беше извоювано (2:1), отборът от Източна Германия изнесе лекция на “зелените” от Бремен. За домакините още веднъж се отсрочи дебюта в шампионата на Илия Груев, който и този път беше записан измежду запасите.

Лайпциг излезе напред в 13-ата минута, когато капитанът Вили Орбан заби следващия си гол след центриране от ъглов удар.

10 - Out of his 11 scored #Bundesliga goals Willi Orban made 10 of them after a corner kick. Hightower. @DieRotenBullen #svwrbl pic.twitter.com/0SAWFgxmok
— OptaFranz (@OptaFranz) September 21, 2019
В 35-ата Разенбалшпорт удвои задатъка си от ново статично осъществяване. Този път Марсел Забитцер сподели по какъв начин се извършва пря-свободен удар, като наказа Иржи Павленка за 2:0.

‍ pic.twitter.com/dhdQ54rGkS
— Bundesliga English (@Bundesliga_EN) September 21, 2019
Четири минути по-късно играчите на Вердер бяха покрай понижаване на изоставането си, само че футболист на гостите мазета тъкмо пред голлинията.

Играчите от Бремен получиха спомагателен тласък в 64-ата минута, когато Конрад Лаймер от отбора на Лайпциг беше отхвърлен за втори жълт картон. И с човек повече обаче домакините по този начин и не съумяха да застрашат съществено Петер Гулачи.

В 83-ата минута “червените бикове” дори стигнаха до трети гол, осъществен от резервата Матео Сарачи.

За Вердер това е трета загуба и тимът е чак на десета позиция. СТАТИСТИКА ОТ МАЧА МИНУТА Пожарна охрана МИНУТА
КЛАСИРАНЕ Бундеслига 5 кръг, събота 21 септември  Вердер Бремен 0:3краен резулат  Ред Бул Лайпциг