Отборът на РБ Лайпциг постигна важна победа с 1:0 срещу

...

Лайпциг прекъсна негативната серия и отново е еднолично втори

Отборът на Република България Лайпциг реализира значима победа с 1:0 против състава на Унион Берлин в среща от 17-тия кръг на Бундеслигата. Единственото попадение в мача беше дело на Емил Форсберг в 70-та минута.

Домакините бяха по-активнич отбор през целия мач, гонейки наложителна победа след две следващи срещи без триумф. През първата част обаче ситуациите не бяха доста, като само Дани Олмо пропусна състояние по средата на частта.

През второто полувреме момчетата на Юлиан Нагелсман се окопитиха. В 60-та минута Кристофър Нкунку се оказа на стрелкова позиция, само че положителната интервенция на стража на гостите се оказа решителна. Все отново, в 70-та минута резервата Емил Форсберг реши всичко, отбелязвайки след асистенция на Дани Олмо.

Така "биковете " събраха актив от 35 точки, на 4 зад лидера Байерн Мюнхен, който още веднъж победи, макар че не беше изключително безапелационен.
function showNative(obj) { setTimeout(function () { if ($( ".suggested-news " ).length > 0) { var nativeAdNumber = $(`.suggested-news`).children().length; var movedFirstRowArticle; var nativeAdd = $(`` + `` + `` + `` + `