Отборът на Ракув (Честохова) допусна втора загуба от Краковия в

...

Ракув с Алекс Колев отново загуби от Краковия

Отборът на Ракув (Честохова) позволи втора загуба от Краковия в границите на три дни. В четвъртък Краковия завоюва с дузпи конфликта сред двата отбора от 1/8-финала за Купата на Полша. Днес триумфът пристигна много по-лесно с 3:0 в среща от 18-ия кръг наместната Екстракласа.

В днешната среща българският нападател на гостите Алекс Колев изигра цялостни 90 минути, само че не съумя изключително да помогне на своя отбор. За домакините пък още веднъж титуляр бе някогашният бранител на Левски Давид Яблонски.

Точни за триумфа на Краковия бяха Януш Гол в 52-ата, Камил Пестка в 58-ата и Пел ван Амерсфоорт в 90-ата минута.

С този триумф Краковия излезе на 2-ата позиция в класирането с 33 точки. Ракув пък се намира на 11-ото място с 22 точки в актива си.